RECENZJA: Peter Abrahams ZłudzenieW poniedziałkowe popołudnie chciałabym Wam przybliżyć thriller Peter'a Abrahams' a ''Złudzenie'' Autor rekomendowany jest przez samego Stephen'a Kinga, dlatego jego twórczość przykuła moją uwagę. Powieść zawiera 414 stron.
fot. k jak książka


Wątek książki toczy się wokół tajemniczego morderstwa, które miało miejsce dwadzieścia lat temu. Napastnik atakuje Johnny' ego Blantona młodego naukowca. Jedynym świadkiem całego zdarzenia jest Nell Jarreau. Dzięki zeznaniom dziewczyny morderca zostaje skazany na dożywocie. Jednak na światło dzienne wychodzą nowe dowody w sprawie. Morderca- Alvin DuPree wychodzi na wolność. Główna bohaterka próbuje rozwiązać tajemniczą zagadkę śmierci jej pierwszej miłości. Szuka prawdziwego winowajcy. Dociera do niej, że wskazała niewinnego człowieka. Naraża siebie i całą rodzinę na niebezpieczeństwo. Ktoś chce, aby prawda nie ujrzała światła dziennego.

'' Bandzior zrobił krok do przodu i w świetle księżyca błysnęło ostrze. A potem usłyszała przerażający dźwięk stali zgrzytający o kość i Johnny się zachwiał. Nellie go powstrzymała. Napastnik wyszarpnął nóż i Nellie usłyszała syk powietrza uchodzącego z rany na piersi Johnny' ego. Dzięki Bogu przynajmniej nie krwawi. Mężczyzna ponownie uniósł nóż i Nellie wymierzyła mu kopniaka. Zrobiła to instynktownie, wkładając w kopnięcie całą siłę. Trafiła go prosto w kolano. Stęknął z bólu i noga się pod nim ugięła.  Wykonał jakby piruet i w tym momencie chusta zsunęła się, odsłaniając jego twarz, w każdym razie jej górną część: białą, chyba okrągłą i mięsistą, a także jasnoniebieskie, niemal wyprane z koloru oczy.'' Peter Abrahams Złudzenie


Thriller kupiłam za 9,99 na wyprzedaży książek w jednym ze znanych hipermarketów.  Początkowo pomyślałam sobie, że na pewno nie będę umiała przebrnąć przez początek. Powiem Wam, że jestem mile zaskoczona. Książka ma wiele obrotów wydarzeń, zaskakujących wątków, ciekawych zagadek. Wątki są tak przedstawione, że tak naprawdę trzeba samemu dochodzić, kto jest zamieszany w to morderstwo. Lubię takie książki z jednego powodu, trzeba nieźle pokombinować zanim przeczyta się ostatnie zdanie. Serdecznie polecam kupowanie książek na wyprzedażach.


Pozdrawiam M.


6 komentarzy :

 1. podoba mi się, że mozna fagment książki przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, powiem Ci szczerze, że mnie zaciekawiłaś :)

  PS. Mogłabyś usunąć tą wstrętną weryfikację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe :)
  Obserwuję i liczę na rewanż :*
  http://karolinakaczorek11.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Z reguły nie czytuję mocniejszych thrillerów, bo... potem się boję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ojojoj podziwiam sposób prowadzenia Twojego bloga:)ja niestety nie przepadam czytać książek, ale jeżeli jakaś mnie zaciekawi to staram się ją przeczytać haha;> dobra książka jak na hipermarket w sumie:)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka