RECENZJA: LORI NELSON SPIELMAN LISTA MARZEŃMarzenia nawet te najskrytsze nie powinny nas opuszczać. Człowiek pozbawiony marzeń umiera. Życiowe cele dodają nam siły, pozwalają iść do przodu nie oglądając się za siebie. Nigdy prze nigdy nie powinniśmy przestać marzyć. Kim byłby człowiek, który nie podejmuje ryzyka?
empik.com


Lori Nelson Spielman w powieści ‘Lista marzeń‘ idealnie odnosi się do kwestii podejmowania życiowego ryzyka oraz przedstawia nam rozbudowaną, wzruszającą relację między matką, a córką. Główne bohaterki Elizabeth oraz Brett wprowadzają do powieści ducha marzeń, nadziei, odwagi oraz przede wszystkim walki, który pozwala Brett osiągnąć cele postawione przez zmarłą matkę. Elizabeth kierując się instynktem macierzyńskim i wielką miłością do córki pozostawia jej w spadku listę marzeń do realizacji. Przedstawiona historia udowadnia, że jeśli czegoś bardzo pragniesz możesz zmienić całe swoje życie, by móc funkcjonować zgodnie z swoją naturą, nikogo nie naśladując.

Ponadto autorka tworząc sylwetki innych bohaterów przybliża nam ich osobowości zaczynając od młodych, bogatych żyjących chwilą, kończąc na postaciach, które liczą się z każdym groszem. Różnice między dwiema klasami społecznymi momentami są nie do przeskoczenia i uczą, że między mieć, a nie mieć jest cienka granica. ‘Lista marzeń’ oczywiście wzbogacona jest o wątek poszukiwanej miłości, której znalezienie okazuję się najtrudniejszym zadaniem. Jak dla mnie nieprzewidywalna część książki.


Jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, autorka gwarantuje nam dobre czytadło, wzbogacone o szczyptę humoru, optymizmu oraz empatii. Wszystko w dobrym guście bez przesadyzmu. Język powieści skonstruowany z lekkością, powodujący szybkie czytanie. Pokuszę się o porównanie Lori Nelson Spielman ze stylem dobrze znanej autorki Emily Giffin. Książka ’Lista marzeń’ stworzona w tym klimacie pozwala na chwilę relaksu, wyciszenia i odpoczynku. Idealna na podróż samochodem, pociągiem oraz na zbliżającą jesień jako towarzysz ciepłych skarpetek i kubka herbaty.


W życiu bądźcie zawsze dobrej myśli. Jeśli dopada Was jesienna chandra pozwólcie by w Wasze ręce trafiła ‘Lista marzeń’ gwarantująca Wam inspiracje oraz chęci do dalszego działania.
12 komentarzy :

 1. To chyba coś dla mnie. :) Dzięki za recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na nową notkę ;* Byłoby mi bardzo miło, gdybyś odwiedziła mojego bloga ;-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jej opis w którejś z gazet i do razu przykuła moją uwagę. Wydała mi się dosyć oryginalna, ciepła, zwłaszcza na tle ostatnio bardzo modnych powieści post-apokaliptycznych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O Jezu kochany. To jest coś, co MUSZĘ mieć <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubie takie motywujące książki, coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książki lubię, dają pozytywnego kopa ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. hej, bardzo mi miło, że jesteś moim obserwatorem na blogspocie:)
  ale w związku z tym, że zmieniłam adres na http://inspirujsie.blogspot.com/
  w bloggerowym newsfeeedzie nie wyświetlają się moje posty:(
  jeżeli chcesz nadal śledzić moje wpisy to najlepszym rozwiązaniem jest od-obserwować blog i zaobserwować ponownie, wtedy wszystko powinno działać jak wcześniej:)
  Pozdrawiam ciepło
  Krushyna:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Opis fabuły skojarzył mi się w pewnym sensie z "PS:Kocham Cię" :)
  "Lista marzeń" wydaje się rzeczywiście taką miłą, przyjemną, ciepłą powieścią. Postaram się o niej pamiętać, gdy dopadnie mnie chandra :)

  Tak poza tematem: ostatnio sama założyłam bloga z recenzjami, bo tak jak wiele osób, których blogi czytam, również chciałam sie dzielić swoimi książkowymi zdobyczami i radością z czytania :) Także jeśli znajdziesz chwilkę czasu i odrobinkę ochoty, zapraszam na http://mysupernaturalbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytamy Twoje recenzje ;))
  Pozdrawiamy i również obserwujemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przeczytamy Twoje recenzje ;))
  Pozdrawiamy i również obserwujemy ;)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka