PREMIERA FILMOWA W PIERŚCIENIU OGNIA

22 listopada w polskich kichach będziemy mogli uczestniczyć w premierze adaptacji filmowej ‘W Pierścieniu Ognia’ na podstawie twórczości Suzanne Collins. Drugi tom trylogii ‘Igrzysk Śmierci’ doczekał się ekranizacji. Z niecierpliwością od dłuższego czasu oczekuję tego widowiska. Jeśli chodzi o książki, jestem wierną fanką twórczości Collins. Adaptacja pierwszej części serii była jak najbardziej udana. Z czystym sercem mogę stwierdzić, że nie znalazłam wielu sprzeczności z książką. Wiadomo, zawsze coś jest zmienione, w innej kolejności. W tym przypadku, reżyser zadbał o to, by treść lektury oraz to co widzieliśmy na dużym ekranie, nie odbiegało od rzeczywistości. Zapowiedzi filmu umieszczone w Internecie, jak najbardziej zachęcają do odwiedzin kina.

Trylogia Collins tworzy antyutopijny obraz świata, wprowadzający poczucie strachu o społeczeństwo przyszłości, które całkowicie podporządkowane jest panującej władzy. Właśnie ten motyw zostaje często wykorzystywany w literaturze młodzieżowej. Przyznam szczerze, że uwielbiam owy klimat budzący grozę, paniczny strach, a przede wszystkim nie możność oderwania się od książki, a w przypadku adaptacji od dużego ekranu.


Moi drodzy, szykuje się niezłe widowisko. W rolach głównych Jennifer Lawrance (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Donald Sutherland (Prezydent Snow) i wielu innych. Uwielbiam Jennifer Lawrance. Mimo, że dopiero niedawno zaczęła karierę aktorską, może poszczycić się statuetką Akademii Filmowej za rolę Tiffany w filmie ‘Poradnik pozytywnego myślenia’. Bez Lawrence, Igrzyska Śmierci nie uzyskałyby takiego poklasku. Jak dla mnie idealnie dobrana aktorka.


A Wy jak sądzicie, ‘W Pierścieniu Ognia’ będzie najgłośniejszą premierą drugiej połowy roku 2013?


RECENZJA: SUZANNE COLLINS W PIERŚCIENIU OGNIA

RECENZJA MATTHEW QUICK PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA

9 komentarzy :

 1. Po obejrzeniu Igrzysk śmierci i po przeczytaniu książek stwierdzam ze ekranizacja musi być świetna:) po z zwiastunie widać już ze zapowiada się ciekawe. Też czekam z niecierpliwością;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie jest to najbarziej wyczekiwana premiera teog roku, na pewno pójde na ten film do kina :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chetnie obejrze i przeczytam ksiazke ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy najgłośniejsza? Na pewno jedna z najbardziej oczekiwanych i muszę przyznać, że już przebieram nogami i nie mogę się doczekać kiedy "W pierścieniu ognia" wejdzie na ekrany :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że będzie najgłośniejsza. Tym bardziej, że po zwiastunie widać (tak mi się przynajmniej wydaje), że jest bardzo dopracowana i zawiera wiele szczegółów z książki. Idealna ekranizacja i idealny film dla tych, którzy książki nie czytali? Zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. szczerze mówiąc od dłuższego czasu rozważałam czy wziąć się za czytanie trylogii ale po obejrzeniu trailera zdecydowanie zabiorę się za czytanie i do tego obejrzę oba filmy w miarę mozliwości:D pozdrawiam i zapraszam do mnie ...[www.nielegalna-strefa.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy będzie to premiera najgłośniejsza - nie wiem :) W moim odczuciu przebije ją druga część Hobbita.
  Nie udało mi się jak na razie przeczytać trylogii - biblioteka postanowiła sprawić mi przykrość i na półce leżały tylko dwa tomy - drugi i trzeci. Jawna złośliwość ze strony tak kochanego przeze mnie miejsca :D Niemniej jednak mam zamiar przeczytać - a to, że pierwszą część filmu już widziałam, raczej mi nie przeszkodzi. Drugą też obejrzę, gdy będzie mi to dane :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka