Książki w sieci restauracji McDonald'sZnalazłam w końcu czas na oglądanie telewizji i przeglądanie newsów w Internecie.  Przed wczoraj napotkałam informację na temat książek dodawanych do Happy Meal’a w sieci restauracji McDonald's. Poczytałam co nie co w Internecie i okazało się, że książki będą rozdawane odpowiednio do wieku maluchów. Trzy poziomy trudności. Pierwszy z nich dla dzieci, które uczą się czytać na głoskach i składają podstawowe zdania, drugi przeznaczony dla dorastających pociech od 5-9 lat, a trzeci już o większym poziomie trudności dla czytających sprawnie i płynnie. Siedem książek, 400 tyś egzemplarzy przygotowanych we współpracy z wydawnictwem EGMONT.  

Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się, że akcja również odbyła się w Stanach Zjednoczonych i właśnie w ten sposób została rozpowszechniona na całym świecie. Jak widać edukacja dla najmłodszych jest najważniejsza i docenił to również McDonald’s, który przez dzieciaków jest najbardziej rozpoznawalną restauracją i jak wiadomo ulubioną. Każdy pamięta szkolne wycieczki, które bez wizyty w McDonald'sie były nie udane. Ale wszystko z umiarem. Uważam, że raz na jakiś czas można dziecku zrobić przyjemność i zabrać na Happy Meal’a. Nie popadajmy w paranoje.  Wszystko jest dla ludzi, tylko z umiarem. Wracając do książek, jestem jak najbardziej na tak. Takie akcje powinny pojawiać się częściej, w różnych miejscach. 

Popierajmy tego rodzaju pomysły, czytajmy dzieciom na dobranoc, a jestem święcie przekona, że nasze pociechy będą mieć idealnie rozwiniętą wyobraźnie, a późniejsze przyswajanie wiedzy nie będzie dla nich problemem.

15 komentarzy :

 1. Świetna sprawa, może w końcu poziom czytelnictwa podskoczy do góry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł :) Taka zachęta do czytania jest bardziej wartościowa dla malucha, niż plastikowa figurka dodawana do zestawu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też podoba mi się ten pomysł. Oby się u nas w Polsce przyjął, bo to różnie bywa...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj kiedy weszłam do pobliskiego McDonalda bardzo się zdziwiłam widokiem książek, przy zestawach dla dzieci. Świetny pomysł : )
  lapkawgore.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli kiedykolwiek będę miała dzieci, na pewno będą one tonąć w książkach :-)
  Dobrze, że są organizowane takie akcje. Trzeba zachęcać do czytania

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem ktoś miał na prawdę świetny pomysł! Pochwalam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł. Zastanawiam się nad tym poziomem trzecim.. W sensie czy znalazłoby się może coś odpowiedniego dla nastolatków. Gdyby tak, ja sama z chęcią bym poszła specjalnie po taki zestaw do Mcdonalda. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podoba mi się taka inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie niedawno jadłam w Macu i widziałam tą akcję. Książeczki były nawet ciekawe, stare znane historyjki przedstawione w nowoczesny sposób :)
  Z tego co widziałam na wystawce to książki były już raczej dla tych dzieci bardziej oswojonych z czytaniem, ale zawsze coś i krok do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 10. pomysł genialny :) oby więcej takich inicjatyw!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy pomysł, oby jak najczęściej pojawiał się:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi się ten pomysł podoba :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka