RECENZJA: Noe t. 2. Wszystko, co pełza po ziemi Niko Henrichon, Darren Aronofsky, Ari Handel

‘Noe. Wszystko co pełza po ziemi’ to kontynuacja powieści graficznej Niko Henrichon’a, Darren’a  Aronofsky, Ari’ego Handel'a. Jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z pierwszą częścią, która okazała się odkrywcza, a jednocześnie intrygująca. W przypadku ‘Wszystko co pełza po ziemi’ jest bardzo podobnie. Autorzy kontynuują wątki głównych bohaterów, ukazując trudy podejmowania decyzji w momencie zagrożenia życia stworzeń, powstałych za pomocą boskiej ingerencji. Ocaleć może tylko rodzina Noego wraz z parą zwierząt z każdego gatunku. Ludzie nie mają szans na przetrwanie, wiąże się z tym bunt oraz przelew krwi. 

Fabuła połączona z graficzną stroną powieści, tworzy idealną całość. Jak już wspomniałam we wcześniejszej recenzji, słowo pisane nie jest dominujące, natomiast grafika została dopracowana w najmniejszym szczególe. ‘Noego’ czyta się błyskawicznie, mimo to,  przesłanie zostaje odpowiednio przekazane. Twórczość naszego trio budzi kontrowersje. Wiele osób z mojego otoczenia czytając ‘Noego’ miało mieszane uczucia. Spodziewali się czegoś bardziej biblijnego, a nie innowacyjnego. Moje odczucia są całkowicie odmiennie. Warto tworzyć coś niepowtarzalnego, innego, odkrywczego, a nie trzymać się ciągle tych samych powielanych schematów.

Niekonwencjonalne ujęcie zagłady ludzkości powoduje nowoczesne przedstawianie historii, która jest nam już od bardzo dawna znana. Nie dajcie pochłonąć się schematom, zachęcam do zapoznania się z obrazem POTOPU, jakiego jeszcze nie znacie.


4 komentarze :

  1. Brzmi bardzo ciekawie, ale mimo wszystko chyba nieprędko po nią sięgnę - za dużo mam innych planów czytelniczych :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Osobiście jestem zainteresowany całym cyklem, a cieszy wieść, że jest pozbawiony typowo biblijnego wydźwięku. Przynajmniej nie leci po standardach i klasykach. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę wielki potencjał w tej książce. Nie lubię schematów, cenię kreatywność.

    OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka