RECENZJA: Camilla Grebe, Åsa Träff Bardziej gorzka niż śmierć

Camilla Grebe, Åsa Träff autorki 'Spokoju duszy' powracają na salony z kontynuacją wątków, w których rolę główną odgrywa psychoterapeutka Siri Bergman. Czy kobiecy duet ze Skandynawii znów nas pozytywnie zaskoczy? Czy autorkom udało się przeskoczyć poprzeczkę, którą poniosły sobie bardzo wysoko pierwszym tomem?

Psychoterapeutka stara się wrócić do normalności po ostatnich przeżyciach. Wraz ze swoją przyjaciółką Ainą, postanawia prowadzić terapię grupową dla kobiet, które są ofiarami przemocy. W między czasie trwa śledztwo w sprawie głośnego morderstwa, gdzie jego świadkiem jest pięcioletnia dziewczynka. Uczestniczka terapii w obawie o swoje życie, głośno wykrzykuje, kto jest sprawcą mordu. Czy rozwikłanie zagadki będzie takie proste jak się wydaję? Siri musi uporać się z przeszłością i dać sobie szanse na normalne życie.

Kryminał psychologiczny to gatunek, w którym niejednokrotnie autorzy gubią się i nie potrafią odnaleźć ścieżki, którą mogliby podążać w kontynuacjach. Bywa też i tak, ze pierwsza część jest rewelacyjna, pod każdym względem naj, a drugi, trzeci i kolejny tom, niestety przewidywalny i nieciekawy. Siostry do tych autorów nie należą. 

'Bardziej gorzka niż śmierć' to powieść pełna zaskakujących zawiłości, brutalnej przemocy oraz mrocznych zakamarków duszy człowieka. Nic bardziej nie ciekawi, jak poplątana ludzka psychika, która ciągle odkrywa przed światem niezbadane zakątki. Dodatkowo mój zachwyt wzbudza intryga, nieodbiegająca niczym od tej, która spotkamy u Jo Nesbø czy Stiega Larssona. Kobietki trzymają bardzo wysoki poziom, który świadczy o ich predyspozycjach autorskich na przyszłość.

Poprzeczka podniesiona bardzo wysoko została umiejętnie przeskoczona- to czas na to by dźwignąć ją jeszcze wyżej. Dlaczego nie? Uwielbiam, kiedy autorzy spełniają się zawodowo, a wyczekiwanie kolejnych części sprawia mi ogromną frajdę. Camilla Grebe, Åsa Träff to autorki wielu sezonów- artystki, które zapewne zostaną z nami na bardzo długo. Oby. Trzymam kciuki.

7 komentarzy :

 1. Cieszę się, że autorka Cię nie rozczarowała. A ja zachęcona, z pewnością sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki o takiej tematyce a tej jeszcze nie czytałem. A jak piszesz, że autorka Cię nie rozczarowała, to pewnie warto sięgnąć po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki o tej tematyce. Jak piszesz, że autorka Cię nie rozczarowała to znaczy, że warto sięgnąć po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie kryminały to ja bardzo lubię, więc na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam kryminały, a więc z pewnością przeczytam : >

  OdpowiedzUsuń
 6. Opis fabuły średnio mnie zachęcił, ale okładka wygląda naprawdę klimatycznie - sama nie wiem, może i za jakiś czas sięgnę po ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka