RECENZJA: LEE CHILD JACK REACHER NIGDY NIE WRACAJ

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem wielką fanką powieści, w których główny bohater rozwija się na przełomie wielu części. Przypadek Jacka Reacher'a spod pióra Lee Child'a potwierdza fakt, iż w 19 bestsellerowych trillerach można cały czas zaskakiwać. Czy mieliście przyjemność spotkać się z twardzielem, którego podziwia sam Bill Clinton?

Obietnica złożona kobiecie, która zajmuje dawne stanowisko Reachera, sprowadza go do zasypanej śniegiem Wirginii. 110 jednostka specjalna już nie jest tą samą, która była przed laty. Spotkanie z Susan Turner nie może dojść do skutku. Niestety, zamiast kobiety za biurkiem siedzi mężczyzna, pułkownik Morgan- typowy biurokrata. Dowódca ma dla niego złe wieści. Jack'a czeka powrót do armii, sprawa karna o zabójstwo sprzed szesnastu lat oraz wyjaśnienie pozwu o ojcostwo. Czy  mężczyzna rozwiąże wszystkie zagadki? Czy komuś zależy na tym, żeby go pogrążyć?

Kocham Jack'a- typowy twardziel nie przejmujący się tym, że nigdzie nie umie zagrzać miejsca. Samotnik, który pojawia się i znika. Porusza się bez dokumentów, ale tam gdzie aktualnie się znajduję robi ogromne zamieszanie. Kobiety? Kręcą się ich dziesiątki. Stały w uczuciach? Nigdy. Niebezpieczny Wilk przez, którego wrogowie mają niespokojne sny.

Od jakiegoś czasu miałam duże problemy, aby zmusić się do czytania kryminałów. Podejrzewam, że brutalność i przemoc mogłaby się w tym czasie źle odbić na mojej psychice. Raczej sięgałam po coś lekkiego, przy czym będę mogła się pośmiać, ale przede wszystkim odpocząć. Child czekał spokojnie w kolejce nie wychylając się. Wczorajsza długa jazda samochodem- oczywiście za pasażera- sprzyjała czytelnictwu. I tak przez 12 godzinną trasę, jak już wspomniałam moja miłość do Reachera pogłębiła się jeszcze bardziej. Przyznam szczerze, że nie czytałam wszystkich powieści z jego udziałem, raczej to były wybiórcze tytuły, które aktualnie znajdowały się w bibliotece. Powrót, który wczoraj zaliczyłam należał do udanych.

'Nigdy nie wracaj' nie rozczaruje. Autor po raz kolejny zapodaje nam całkiem inną historię, którą w żaden sposób nie da się powiązać z wcześniejszymi tytułami. Niepowtarzalność to cecha charakterystyczna dla Child'a. Coś co naprawdę dodaje mu oryginalności i powoduje, że każda odsłona staje się bestsellerem na który wyczekują rzesze fanów.

Co przemawia na korzyść 'Nigdy nie wracaj'? Rozbrajająca intryga, bohater, którego ciężko splagiatować, emocje towarzyszące od pierwszej strony oraz wiele szczegółów do samodzielnego przeanalizowania. Mało? Zapewniam Cie, że wystarczająco, żebyś na nowo poczuł klimat, który u Child'a zawsze jest na tym samym wysokim poziomie

6 komentarzy :

 1. właśnie wczoraj skończyłam czytać 61 HOURS, to pierwszy thriller z tej serii, który przyswoiłam :) podobała mi się, ale była trochę trudna, bo czytałam w oryginale. sięgnę jeszcze po inne książki o Jacku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie nadrobić serię z Reacherem, a na pewno poznać kilka pierwszych części :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z serii z Jackiem Reacherem czytałam tylko "Bez litości". Ale myślę, że, jak znów najdzie mnie chętka na sensację, wrócę do Lee Childa. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety ja swoją przygodę z Jackiem zaczęłam i poprzestałam na 61 godzin. W przyszłości mam zamiar sięgnąć po kolejne pozycje Lee. Mam nadzieję, że tym razem zacznę od książki nr 1 ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam thrillery, opis mnie bardzo zachęcił ::)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka