RECENZJA: Joanna Spencer Grace Księżna Monako

Ile wiemy o Grace Kelly? Większość nas kojarzy ją z księżną Monako, ale to tylko jedna z jej życiowych ról, nie jedyna. Grace Kelly to przede wszystkim wybitna aktorka, która rozkochiwała w sobie spotkaną na swojej drodze męską część świata. Przeciwieństwo Marilyn Monroe- piękna, ale nie na jedną noc, spokojna, ale z burzą panującą wewnątrz. Kobieta lat pięćdziesiątych XX wieku.

Nigdy nie miałam okazji obcować z jej życiem tak szczegółowo jak teraz, kiedy w moje ręce trafiła książka Joanny Spencer 'Grace. Księżna Monako'. Autorka serwuje nam doskonałe ujęcie Grace, która swoim wielkim talentem aktorskim, silną osobowością oraz namiętną duszą zaszła bardzo wysoko po to, by później stać się księżną państwa, które potrzebowało wielkiej błyszczącej gwiazdy u swoich bram. Mimo, że Monako stało się jej domen w sercu pozostał tylko Nowy Jork, gdzie mogła rozkwitać towarzysko, ale też zawodowo.

'Grace. Księżna Monako' mimo, że kwalifikuje się do biografii, dla mnie nią nie była. Jest to rewelacyjnie napisana powieść opowiadająca o trudach bycia na szczycie władzy w cieniu męża, który wprowadza reżim we własnych posiadłościach. Potwierdza się teza, że życie na dworze królewskim nie jest usłane różami.

Jestem pod ogromnym wrażeniem siły jaką posiadała Grace. Dzięki niej dowiedziałam się, że nawet jeśli posiada się wszystko można zachować człowieczeństwo i być daleko od polityki oraz konfliktów państwowych. Dziękuję Joannie Spencer za możliwość kilkugodzinnego przebywania w towarzystwie Grace Kelly.

5 komentarzy :

 1. Szczerze nie słyszałam o tej książce, ale już mi się podoba ; )

  http://spelniaj-swoje-marzenia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam tą książkę - przekonałaś mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chyba raczej skuszę się na film, który lada chwila w kinach, jakoś nie przepadam za biografiami w formie książkowej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam :) podobała mi się :) Grece była przepiękną i ciekawą kobietą :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka