RECENZJA: S.C STEPHENS BEZMYŚLNA


Czy pożądanie może wygrać z prawdziwą miłością? Czy w momentach, kiedy ktoś działa na nas elektryzująco potrafimy racjonalnie myśleć i wybrać to, co jest dla nas najważniejsze? Życie potrafimy być nieprzewidywalne, a decyzje trudne do podjęcia. Mętlik w głowie przyćmiewa wszystko, a złapanie równowagi graniczy z cudem. Tego typu rozterki również dopadają bohaterów, którzy nie zawsze  radzą sobie z uczuciami.

Kiera z 'Bezmyślnej' Stephens żyje w totalnym emocjonalnym chaosie. Z jednej strony kocha ponad życie swojego narzeczonego, z drugiej zwierzęco pożąda swojego współlokatora. Trójkąt miłosny strona po stronie nabiera w siły, a dziewczyna staję się więźniem własnych uczuć. Którego wybierze? Na pewno wybór nie będzie prosty, a zawiłości doprowadzą do tragedii.

'Bezmyślna' to lektura naszpikowana wieloma scenami erotycznymi, przedstawiająca problem, który nie jedna para na świecie doświadcza. Miłość nie wybiera, a potrafi namieszać w życiu. Problem poruszony przez Stephens jest na czasie, choć momentami sceny są dość przesadzone, książkę czyta się przyjemnie. Ból, gniew, strach to główne emocje, które towarzyszą naszej bohaterce. Mimo, że lektura nie powaliła mnie kunsztem pisarskim na kolana, jeden, dwa rozdziały przed snem sprawiły, że odpoczęłam, a czas poświęcony lekturze nie został stracony.

Ostrzegam, od 'Bezmyślnej' nie wymagajcie zbyt wiele. Warto zajrzeć, mimo wielu niedociągnięć, w końcu historie pisane życiem są najbardziej poczytalne. Jestem ciekawa kontynuacji, nic tylko czekać do 15 października. Mam nadzieję, że autorka z powieści na powieść, będzie coraz lepsza.

6 komentarzy :

 1. Świetna recenzja :) Po książkę jednak raczej nie sięgnę ponieważ po przeczytaniu trylogii 50 twarzy Greya zdecydowanie zraziłam się do tym podobnych książek.
  http://ever-books-world.blogspot.com/ zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zabrałam się za czytanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Totalnie nie mój typ książki, jak coś czytam to żeby się zrelaksować, a nie zająć się problemami które są naokoło ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. to akurat kompletnie nie moja tematyka, podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie czytałam dobrej książki :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka