RECENZJA: JAMES ROLLINS REBECCA CANTRELL EWANGELIA KRWI

Temat wiary i Chrystusa poruszany w powieściach zazwyczaj jest tematem kontrowersyjnym. Wierzący często są zbulwersowani fikcją literacką, nie dopuszczają do siebie informacji, które mogą zepsuć światopogląd. Nie dziwię się, niektórzy autorzy przesadzają z ubarwianiem losów Chrystusa, a ich twórczość często gęsto bywa niesmaczna. Czy 'Ewangelia Krwi' zasługuje na miano książki wzbudzającej polemikę?


James Rollins i Rebecca Cantrell to autorzy, którzy słyną z powieści wzorowanych na Biblii oraz książek zabarwionych wampirzą krwią. Scalając swoje siły stworzyli tytuł, który zawiera powiązania z Chrystusem i zimnokrwistymi. Czy takie połączenie jest ciekawe?

Thriller zaskakujący, nie da się zaprzeczyć- istna torpeda. Wątki naprawdę dopracowane są  z wielką pasją i nie brakuję im niczego. Czyta się, a właściwie pożera w tempie ekspresowym, a samo obcowanie z bohaterami to czysta przyjemność. Całość jest naprawdę złożona z tylu niejasności, że momentami można zatracić się w świecie wyznawców, którzy nie boją się przelewu krwi dla ocalenia ludzkości.

'Ewangelia Krwi' to sensacja na najwyższym poziomie. Dawno nie czytałam tak dobrej książki, która przywróci wspomnienia z czytania Kodu Leonarda Da Vinci i dreszczyk emocji związany z przebywaniem w świecie wampirów.

Polecam.

5 komentarzy :

 1. Zaintrygowałaś mnie :) chyba się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ mi narobiłaś ochoty na tę książkę. Uwielbiam taki dreszczyk emocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okłada jest bardzo fajnie zrobiona, przyciąga wzrok :) Przypuszczam, że gdybym zobaczyła ją w bibliotece, na pewno bym się zatrzymała, żeby sprawdzić, cóż to takiego. Może zabrałabym ją ze sobą, bo lubię tajemnicze, mroczne klimaty

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie jest to książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka