RECENZJA: MROCZNA BOHATERKA JESIENNA RÓŻA ABIGAIL GIBBS


Recenzując 'Kolację z wampirem'- pierwszy tom cyklu 'Mroczna Bohaterka', nie potrafiłam jasno określić moich odczuć po spotkaniu z lekturą. Niby czytało się lekko i przyjemnie, ale niedosyt pozostał. Czy Abigail Gibbs zaskoczy nas w drugiej odsłonie?

Kolejny raz wędrujemy między wymiarami, kolejny raz spotykamy mroczne istoty, kolejny raz Bohaterki mają ocalić świat. Czy 'Jesienna Róża' dostarcza nam emocji? Nie mogę narzekać- dostarcza. Nie da się ukryć, że jestem fanką literatury bardziej ambitnej i miłosne zawiłości nastolatków mnie nie kręcą, bądź co bądź książkę czyta się przyzwoicie. Na pewno jest lepiej niż w pierwszej części.

Bohaterowie są bardziej dojrzali niż w 'Kolacji z wampirem' i wbrew swojemu wiekowi, ich odpowiedzialność za innych jest godna pochwały. Mimo, że znów tkwimy w szkolnych korytarzach przeżywając małoletnie problemy, jesteśmy również światkami przemiany młodzieży w ludzi dorosłych obdarzonych nadprzyrodzonymi, magicznymi umiejętnościami. To na pewno 'Jesienna Różę' odróżnia od pierwszego tomu,w którym niedojrzałość bohaterów kuła w oczy.

Czy zostałam zaskoczona? I tak i nie. Z jednej strony nie spodziewałam się, że otrzymam nie wiadomo jak ambitną lekturę, a z drugiej strony miło było obcować z Różą, która z rozdziału na rozdział stawała się coraz bardziej bohaterska, waleczna i mniej naiwna niż Violet. Chyba polubiłam Różę i będę jej kibicować jeśli pojawi się w kolejnych tomach.

Jest okey, ale zawsze może być lepiej. Chce przeczytać kolejny tom, jednakże czysto z ciekawości. Mam nadzieje, że Gibbs stworzy postać jeszcze bardziej dojrzałą i pewną swoich umiejętności odróżniającą się od dwóch pierwszych Bohaterek. Czekam i na pewno zrecenzuję.

6 komentarzy :

 1. Wydaje się , że jest to całkiem fajna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też przeczytałam i nie powiem, żeby była jakaś mega wciągająca i emocjonująca, ale przeczytałam z przyjemnością.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszędzie gdzieś napotykam się na ten cykl. Widzę, że jest naprawdę ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam mieszane uczucia co do tej serii

  OdpowiedzUsuń
 5. Pora w końcu na własnej skórze przekonać się jak odbiorę tę serię :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Obie części czekają, aż się za nie zabiorę:)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka