RECENZJA: SWOBODNA S.C STEPHENS


Już od października w księgarniach możemy spotkać kolejną część autorstwa S.C Stephens. 'Swobodna' ponownie pozwala nam poznać dalsze losy zwariowanej, zawiłej miłości dwojga ludzi, którzy nie wiedzą czego chcą od życia. Czy książka zawładnęła moim sercem?

Fabuła Stephens ma duże grono zwolenników i takie samo przeciwników. Nie ma się co dziwić, miłość Kiery i Kellana to uczucie kontrowersyjne, wywołujące wiele emocji. Przede wszystkim młodzi ludzie po wyplątaniu się z trójkąta miłosnego nie potrafią poukładać sobie wspólnie życia codziennego. Trasy koncertowe, rzesze fanek Kellana powodują u Kiery wybuchy nie pohamowanej zazdrości- szczeniackiej zazdrości.

Miłość i problemy tych dwojga są naprawdę mało życiowe, młodzieńcze, a momentami, aż śmieszne. Patrząc z perspektywy osoby dorosłej z pewnym bagażem doświadczeń,całość staję się karykaturalna. Nie spodziewałam się czegoś specjalnego, ponieważ książka przede wszystkim kierowana jest do młodzieży gimnazjalnej. Właśnie owe młode dziewczyny, którym poleciłam 'Swobodną' stwierdziły, że książka zawładnęła ich sercem i z niecierpliwością czekają na kontynuację. Chyba jestem za stara :-(

Książka na pewno jest optymistyczna i spodoba się wszystkim miłośnikom romansów i literatury młodzieżowej. Co mogę jeszcze powiedzieć? Stephens na pewno poczyniła postęp- 'Swobodna' jest lepsza od pierwszej części pod względem budowania emocji. Wprowadza czytelnika w różne stany poczynając od irytacji kończąc na chyba lekkiej ciekawości. Jest progress.

5 komentarzy :

 1. Niestety tak to często bywa z literaturą młodzieżową, że patrząc na nią z perspektywy osoby dorosłej wydaje się straszne naiwna, ale w końcu taka jest młodość. Sama w tym wieku popełniłam wiele błędów, zachowywałam się idiotycznie, mimo iż czułam się TAKA DOROSŁA. :) Tego typu książki pozwalają mi chociaż troszkę pobujać w obłokach, zupełnie jak tych kilkanaście lat temu i za to je cenię. Sympatyczna lektura, ale potrafi wyprowadzić z równowagi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo się naczytałam na temat tej książki. Z reguły były to bardzo pochlebne opinie, więc nie mówię NIE.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę, ale nie potrafię się za nią zabrać... Coś mi się widzi, że jednak za stara na nią jestem...

  OdpowiedzUsuń
 4. To fakt, że czasem bzdurne te ich problemy się wydawały. Anna jest fajną postacią, dzięki niej Swobodna jest do przetrawienia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jej jeszcze, ale mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka