JAK POWINNI UBIERAĆ SIĘ MĘŻCZYŹNI? SENSOWNIE NA TEN TEMAT W PORADNIKU MICHAŁA KĘDZIORY.

Moje hobby to nie tylko czytanie książek, blogowanie oraz śledzenie nowości wydawniczych, to również zamiłowanie do buszowania po sklepach. Bardzo często przeglądam blogi modowe. Rok temu trafiłam na ciekawe miejsce w sieci. Miejsce modne, popularne, opiniotwórcze, męskie i bardzo wyjątkowe. Mowa o blogu MR. VITAGE Michała Kędziory. Jego książka 'Rzeczowo o modzie męskiej' to odzwierciedlenie pasji i strzał w dziesiątkę. 
Pozycję posiadam od bardzo dawna i często do niej wracam. Dlaczego akurat jestem zachwycona niby na pozór męskim poradnikiem?
Przede wszystkim fakt, iż uwielbiam modnie ubranych mężczyzn. Osobiście bardziej podobają mi się zakupy, kiedy mogę pomóc wybrać coś ciekawego mojemu mężowi, niż te, kiedy kupuje sobie i godzinę zastanawiam się czy dokonałam dobrego wyboru. Nie okłamujmy się modnie ubrani mężczyźni przyciągają wzrok, oj przyciągają ;)

Świetnym rozwiązaniem jest omówienie przez Kędziorę stylów, które są topowe. W pierwszej kolejności moją uwagę przykuł styl CASUALOWY, dla osób, które preferują wygodę oraz lekki, sportowy styl życia. Ubrania ciepłe, dobrej jakości, bez zbędnych ozdób, obowiązkowe w każdej męskiej szafie. Mój mąż preferuje ten styl dlatego jest mi najbardziej bliski. 

Kolejnym ciekawym elementem poradnika, jest omówienie stylu półeleganckiego- typowego dla pracowników dużych firm, w których nie obowiązuje ścisły wyznacznik ubioru. Jak najbardziej dla męskiej części przedstawicielstwa handlowego. Bardzo uniwersalnie, pomysłowo, wyraziście i dynamicznie.


Po elegancku też niczego sobie- dla prezesów, biznesmenów, urzędników wysokiego szczebla oraz polityków. Ubrania dobre gatunkowo, pełne elementów, które wyróżnią mężczyzn z tłumu potocznie zwanych 'białych kołnierzyków'.


Poradnik to nie tylko zdjęcia i opisy najmodniejszych części garderoby, to również ciekawostki m.in czy krawat zawsze należy dobierać pod kolor sukienki partnerki. (kategoryczny zakaz! !) oraz czy kamizelka do garnituru nie jest uznawana za staroświecką i niemodną. Na pozór każdy z nas ma inne spostrzeżenia na ten temat, warto przeczytać co o tym myśli Kędziora, a zdanie może ulec diametralnej zmianie.

Ciekawostki, ciekawostkami, nie tylko one tworzą ów fenomen. Poradnik jest pełen zasad, momentami żelaznych zasad, które spowodują uniknięcie modowego faux-pas. Misz- masz w ubiorze Polaków, czasem przeraża. Nie warto złym dobraniem garderoby wyróżniać się z tłumu, lepiej zaskoczyć w drugą stronę.

Wydawałoby się, że jako kobieta nie znajdę nic wyjątkowego w twórczości Kędziory, nic co mogłoby mnie zainspirować- mylne stwierdzenie. Dowiedziałam się naprawdę wielu interesujących wzmianek na temat elegancji i ponadczasowych elementów garderoby, będących często gospodarzami męskiej szafy. Wskazówki dla panów w każdym wieku, uczniów, studentów, kawalerów, mężów, ojców i dla ludzi bez względu na wykonywany zawód. 

Proste zasady, kompleksowo przedstawione, wryły mi się wyjątkowo w pamięć. Będę często je odświeżać w momencie, kiedy zacznę szukać gustownego prezentu dla mężczyzn z mojego bliskiego otoczenia.


Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu, polub mnie na fejsie. Dziękuję!

4 komentarze :

 1. Aj, niektórym panom bardzo by się to przydało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może i poradnik dobry i przydatny, ale czasami te "nowoczesne" stylizacje mnie odstraszają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to dla mnie, ale dobrze, że taka pozycja powstała :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że ciekawi mnie ta książka. Przeczytałam "Nie mam się w co ubrać" - czyli damską wersję. Teraz muszę wiedzieć jak powinnam ubrać narzeczonego ;)

  OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka