GORZKO- SŁODKIE OBLICZE SŁAWY W ONA&ON MARCA LEVY'EGO




Jako dziecko każdy z nas choć raz marzył o tym, żeby być sławnym. Blaski fleszy, czerwony dywan, autografy, ciuchy od najlepszych projektantów, a przede wszystkim pieniądze, to pobudza wyobraźnię nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Sława to obiekt pożądania wielu, jednak nie dla wszystkich osiągalny. Ile można zyskać, a ile stracić dzięki sławie? Gdzie przebiega granica pomiędzy tym na co mogę sobie pozwolić, a tym, na co mam ochotę? 

Zmiany są dobre, więc i sława nie jest zła. Bo co złego w tym, że Twoja twarz jest na każdym billboardzie i rozkładówce taniej gazety?  Biegasz od telewizji do telewizji, udzielasz wywiadów, pozujesz do zdjęć, uśmiechasz się, czerpiesz z tych przysłowiowych pięciu minut jak najwięcej. Jesteś już na szczycie, jesteś dla innych. Wszystko pięknie ładnie, ale kiedyś przychodzi moment, gdy chcesz zostać sam, a sława odbija Ci się gorzkim smakiem.

Mia i Paul poznali się przez internetowy portal randkowy. Ona- znana aktorka, szukająca spokojnej przystani, dzięki, której będzie mogła zdystansować się do swojego szalonego życia oraz uporać się z bałaganem w sferze uczuciowej. On- autor książek odnoszących coraz większe sukcesy, niewierzący w siebie, bojący się ludzi i ich opinii na temat swojej twórczości.

Ta historia nie jest bajką, jest prawdziwym życiem pozbawionym prywatności, którą docenia się dopiero wtedy, gdy nie można jej mieć. Ona by choć na chwilę powrócić do normalnego życia ukrywa swoją tożsamość nie tylko przed całym Paryżem, ale przede wszystkim przed nim. Związek oparty na kłamstwach lekiem na złamane serce?

Świat za blaskiem fleszy o prowansalskim zapachu ziół, uświadamia, że nie warto być rozpoznawalnym, mimo wszystko...

Paryska wersja 'Notting Hill'' zaserwowana przez Marca Levy'ego, mimo banalnego tytułu jest jedną z najlepiej sprzedających się książek we Francji w 2015 roku. Nowość autora słynnego z 'Jak w niebie', nie mogłaby być wydana bez szumu. Klimaty dobrze znane, tak samo przyjemne jak wcześniej. Autor wypuścił spod klawiatury, babskie czytadło o cenie jaką trzeba ponieść za sławę. Temat, wielu z  nas nie znany, dlatego poczytny-mimo tego, że książek o takiej problematyce wiele na rynku, warto po nią sięgnąć chociażby ze względu na paryską scenerię. To właśnie ona dodaje uroku całej tej historii i pozwala wykrzesać z niej oryginalność.

Jestem na tak, bo polubiłam bohatera. Jego mrukowatość, zabawny brak ogarnięcia w sytuacjach stresowych, prostota oraz ciepło serca w tęsknocie za bliskością drugiej osoby, kwalifikuje go do mojego rankingu ciekawych bohaterów, który prowadzę od jakiegoś czasu. Jeśli mogłabym z nim porozmawiać o jego twórczości, zrobiłabym to z wielką przyjemnością. 

2 komentarze :

  1. Książkę mam już na półce, niedługo się za nią zabieram :) bardzo lubię tego autora więc mam nadzieję, że tak jak Tobie mi też się spodoba

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o tej książce. Nie oglądałam też Nothing Hill (z tego, co wiem, to jakiś serial?). Wydaje się dobra na zimny wieczór pod kocykiem, jeśli jest w miarę dobrze napisana. Chętnie bym przeczytała, ale pewnie, niestety, niedługo o niej zapomnę i jeśli nie sprawi tego przypadek, to po nią nie sięgnę :(

    OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka