Nie oddam szczęścia walkowerem A. Jeż- Kaflik, P. Płatkowska


Zmiany w życiu przychodzą z trudem. Często wydaje nam się, że nawet najgorsza rzeczywistość w której tkwimy jest lepsza od tego, co może dać nam otwarcie nowego nieznanego etapu. Skok na głęboką wodę, w wielu przypadkach, to ryzyko i utrata bezpiecznego gruntu zdobywanego przez lata. 

Niejednokrotnie wiąże się z tym stres, wyrzuty sumienia oraz ogrom uczuć ciężkich do 
sklasyfikowania. Czym kierują się ludzie, którzy zostawiają swoje dotychczasowe życie wraz z rodziną i decydują się na krok, który zmienia wszystko?

Magda i Jagoda bohaterki książki ‘Nie oddam szczęścia walkowerem’ Agnieszki Jeż- Kaflik oraz Pauliny Płatkowskiej najlepiej wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą próba zmiany swojego życia. Kobiety, odnawiając swoją przyjaźń, stają się dla siebie bardzo bliskie. Rozmawiają ze sobą nie tylko o życiu codziennym, ale również o największych sekretach dotyczących sfery damsko-męskiej. Jedna- mężatka z dwójką dzieci żyjąca już w wygasłym związku, druga- rozwódka z małą córeczką i labradorem. Szukają szczęścia u boku innych mężczyzn, szukają siebie na nowo. Zdradzają, stają się kochankami, wypływają na nieznane wody w trakcie sztormu. Obie żyją w potrzasku własnych uczuć. Ryzykują tyle samo, co tracą, nie wiedzą czy nowa miłość, jest warta zachodu.

Powieść to porządna dawka problemów, które nie wychodzą poza mury domów, tkwią między 
obcymi i chłodnymi dla siebie jak pierwsze przymrozki małżonkami. Bohaterki równolegle dzielą ze sobą swój los, wkraczają jednocześnie w nowy etap życia oraz wspólnie łamią wszelkie zasady, nie tylko te niezgodne z ich sumieniem, ale i religijne. Życie Magdy i Jagody to ciągła walka serca z rozumem, a co za tym idzie emocje. Razem porywają czytelnika, wprowadzając go w konsternację i zostawiają z wieloma pytaniami.

Nie mogę pominąć faktu, że powieść ma oryginalną formę- dialog prowadzony mailowo. Pomysłowa odmiana wprowadza na polski rynek czytelniczy powiew świeżości, który mi- nałogowemu pożeraczowi książek- jest niezwykle potrzebny. Jest luźno, nieformalnie czasem refleksyjnie, nic tylko pochłaniać strona, po stronie.

Całość zebrana do kupy daję naprawdę rewelacyjne czytadło, które polecam każdej kobiecie, 
uwielbiającej życiowe historie, słane tym co mówi ciało i serce. Dzięki lekturze wiele z nas, będzie mogło znaleźć odpowiedź, na często zadawane pytanie:  Kogo wybrać siebie czy innych?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka