RECENZJA: POŁKNĄĆ ŻABĘ MONIKA B. JANOWSKA
Sto procent determinacji, ogrom emocji, desperacja ludzka w dążeniu do poznania prawdy, okraszone humorem - to wszystko w książce  Połknąć żabę Moniki Janowskiej. Zwariowana rodzinka z sąsiedztwa z rozpędem skrada serca czytelników, a główna bohaterka Paulina staje się detektywem amatorem! Szok! Czy uda jej się rozwikłać tajemnicze samobójstwo byłego męża? 

Kolejna polska powieść wkracza na salony czytelnicze z wielkim hukiem. Połknąć żabę to zakręcona lektura pełna odkrywczych wątków, szybkiego tępa i polskiej rzeczywistości. Niby eks męża powinno znać się na pamięć, nic bardziej mylnego, historia nieboszczyka jest pełna zawirować, a Paulina odkrywa niezłe bagno. Dobrze, że na horyzoncie pojawia się pewien policjant odgrywający ważną rolę w życiu bohaterki.

Monika Janowska stworzyła naprawdę pozytywną historię, którą czyta się przyjemnie. Nie spotkamy żadnych potknięć, dobry warsztat, znakomita historia, do tego w polskich realiach. Jeśli chodzi o polską literaturę to jestem bardzo krytyczna, tutaj naprawdę nie ma się czego przyczepić. Można wracać do tej historii milion razy. Polecam wszystkim, którzy lubią rozwiązać zagadki, a do tego się pośmiać - idealne zestawienie na wieczorne czytanie.

2 komentarze :

  1. zapowiada się fajnie, choć ja ostatnio ponownie przerzuciłam się na "cięższe" lektury, żabie dam szansę później :D

    jeśli można, szybkiego *tempa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz spotkałam się z tym tytułem, który obowiązkowo zapisuję.

    OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka