RECENZJA: RENATA FRYDRYCH ZAŁATW POGODĘ JA ZAJMĘ SIĘ RESZTĄ


Tytuł książki idealnie pasuję do dzisiejszej deszczowej aury. Leje z nieba już od samego rana, a słońca jak nie było, tak nie ma. Wiosna mogłaby już do nas zawitać, bo zimy mam już serdecznie dość. Dobrze, że chociaż mam rewelacyjnie pogodne książki do czytania. Właśnie jedną z nich jest powieść Załatw pogodę, ja zajmę się resztą Renaty Frydrych.

Renata Frydrych serwuje nam historię Poli Kukułki - kolorowej, roztargnionej matki trójki dzieci, która na gwałt musi znaleźć męża ponieważ grozi jej zabranie pociech przez opiekę. Łowy rozpoczęte, mężczyźni jak nigdy w dużych ilościach kręcą się wokół zwariowanej Poli, tylko czy ktoś będzie na tyle odważny, by przygarnąć cała gromadkę pod swoje skrzydła?

Trzech facetów, każdy inny, każdy robi karierę zawodową w różnych branżach. Wszyscy zauroczeni Polą, muszą zmienić swoje życie, aby dostosować się do szybkiego biegu naszej głównej bohaterki. Nie jest to proste zadanie, bo Pola to nie jest zwykła dziewczyna i nie jest łatwo ją zrozumieć. Często chaotyczna, rostrzepana, mimo wielkiej miłości do dzieci, codzienność ją przytłacza - takie stwarza wrażenie. Tak naprawdę to odważna dziewczyna, która przeszła wiele w swoim życiu - śmierć, opieka nad dwójką nieswoich dzieci oraz przeprawa z paniami z poradni rodzinnej. To wszystko świadczy o tym, że to naprawdę kobieta o wielkim sercu warta prawdziwej miłości. Kandydaci będą starać się o jej względu, nie zawsze będzie łatwo, a to wiąże się z ogromem emocji, które czekają na nas w trakcie czytania.

Życie Poli pochłonęło mnie bez reszty, trzymałam cały czas za nią kciuki i kibicowałam jednemu z kandydatów do samego końca, więc byłam przeszczęśliwa, że to właśnie z nim Pola związała się na stałe. Cieszyłam się jak głupia, że udało jej się ułożyć sobie życie, bo naprawdę zasługiwała na kogoś kto ją i cała gromandkę pokocha.

Książka zasługuje na polecenie nie tylko ze względu na ciepłą historię, która jest lekiem na tak tragiczną aurę za oknem, ale też ze względu, że powieść jest naprawdę dobrze napisana, pełna emocji i świetnie skonstruowanych bohaterów. Nie zawsze można przeczytać tak dobrą polską powieść.

1 komentarz :

  1. Czytam jej same pozytywne recenzje. Ostatnio przekonuje się do polskich autorów,więc tym bardziej jej poszukam :)

    OdpowiedzUsuń


Pozdrawiam M.

akcjakultura.pl © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka